Skocz do zawartości
  • News

HUAWEI MATE 20 PRO Z EKRANOWYM PROBLEMEM | Nieplanowany test Huawei P20? | Nadchodzi Honor Watch | Składany smartfon od Huawei? | Huawei ogłosił nową wersję nakładki na Androida-EMUI 9 | HUAWEI MATE 20 PRO?? | Trzy nietypowe smartfony | Premiera telefonu Honor 10 | Huawei Mate 10 Lite otrzymuje Androida Oreo | Pierwszy na świecie samochód kierowany przez... smartfon | Premiera Huawei P20, cena, specyfikacja | Nadchodzi Huawei P20 LITE | Huawei P20 Lite, tak prawdopodobnie bedzie wyglądał | Dostaliście dziwnego SMS-a od Huawei?Nie ma powodów do paniki. | Huawei Smart Scale - test wagi z łącznością Bluetooth | Huawei szykuje testy Androida Oreo dla P10 | Pierwsza, inteligentna waga Huawei | Huawei MediaPad M3 Lite w pigułce. | Huawei Nova 3 - znamy wygląd i specyfikację | Od 2018 roku smartfony HUAWEI i HONOR będą miały w Europie dedykowany sklep z aplikacjami | Huawei wprowadza do Europy Honor 6A Pro | Pełnoekranowy Huawei Honor V10? | Huawei z działającym prototypem składanego smartfonu! | EMUI 8.0 trafi na smartfony Huaweia z serii Mate 9 i P10 | Huawei poszukuje betatesterów Androida Oreo dla Mate 9 | Huawei Mate 10 Pro w całej okazałości. | Huawei Mate 10 nie będzie “smartfonem” | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Huawei Mate 10 Lite?? To będzie „lajt” tylko z nazwy !! | “Bezramkowy” Huawei Mate 10 Pro | Huawei usunął ze swojej strony wszystkie obrazy systemu EMUI | BlueBorne | Huawei drugim największym producentem smartfonów na świecie | Huawei Mate 10 zadebiutuje 16 października w trzech wersjach | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Kirin 970 - to pierwszy tak zaawansowany technologicznie i inteligentny procesor Huawei | HONOR JMM-AL1 ??? | Huawei Mate 10 czy już może Samsung ?? | Kiedy Android Oreo | 500+ w wykonaniu Huawei. | Ceny roamingu od 15 czerwca 2017 | Honor 8 Lite: specyfikacja, cena | Android 7.0 Nougat dla P9 Lite według Huawei ukaże się ... | Huawei P10 Lite dla Polaków w słabszej wersji | Huawei P10 Lite nadchodzi. W czym jest lepszy niż P9 Lite? | Ruszyła przed sprzedaż Huawei P10 z gratisami! | Huawei P10 i P10 Plus już oficjalnie - po premierze w Barcelonie | Transmisja na żywo z premiery Huawei P10 | Smartfony i inne urządzenia Huawei zostały wyróżnione | 360-STOPNIOWA KAMERKA POD MARKĄ HONOR |

• Ogłoszenia

• Lucky

UOKiK a wyginające się telefony P8 lite i P9 lite   09.02.2017

Jeżeli macie problem z wyginającym się telefonem Huawei P8 Lite lub Huawei P9 Lite zapraszamy do zapoznania się z tym tematem: http://fanclub.huaweipolska.pl/forum/temat/1792 na oficjalnym forum Huawei lub z tym http://supporthuawei.pl/topic/499-wyginanie-się-urządzenia-sprawa-do-uokik/#comment-2342 na naszym forum i przekazanie stosownych informacji na adres e-mail: adbucz00@gmail.com   Zapraszamy również do wątku z problemem : http://supporthuawei.pl/topic/499-wyginanie-si%C4%99-urz%C4%85dzenia-sprawa-do-uokik/#comment-2342

Clever

Moja opinia na temat Huawei

4 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Moja opinia na temat Huawei

Zacznijmy od tego czy istnieje cokolwiek, jakakolwiek rzecz, którą można nazwać idealną?

Odpowiedź na to pytanie raczej jest oczywista, przecież wszystko ma swoje wady i zalety, słabe i mocne strony.

W tym wpisie chciałbym wyrazić moją opinię na temat marki Huawei, zapraszam do dalszej lektury.

Huawei jako marka

Tutaj nic szczególnego nie można się doszukiwać. Huawei się nie wyróżnia, stosuje marketingowe chwyty, wyrabia sobie dobrą opinię publiczną,

buduje swój wizerunek poprzez sławne osoby i to jest OK.

Jednak jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, ale o tym w dalszej części materiału.

Podejście do klienta

Huawei chce tylko abyśmy kupili ich smartfon, wydali pieniądze, a resztą się nie przejmuje, jeśli już to za bardzo się skupia na jednym modelu,

a reszta pozostaje w tyle.

Czat online

Nie wiem czy w innych krajach gdzie funkcjonuje Chat Online jest tak samo jak w Polsce, ale w naszym kraju jest to porażka, pracownicy bardzo

często nie posiadają odpowiedniej wiedzy, by pomagać użytkownikom smartfonów w rozwiązywaniu problemów z ich sprzętem, niektórzy nawet

kabla HDMI nie potrafią odróżnić od kabla USB, ale przejdźmy dalej;

Telefony “banany” i postawa producenta

Sprawa poruszana na łamach forum (link), modele P8 Lite i czasem też P9 Lite potrafią wygiąć się jak banan, Huawei nie uznaje tej wady,

twierdzi, iż usterki powstały w skutek niewłaściwego użytkowania smartfona, co jest absurdalne;

Aktualizacje

Z update’ami u Huawei jest bardzo różnie, polityka aktualizacji tak jakby nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości, teoretycznie najnowsze

flagowce powinny być wspierane aktualizacjami przez co najmniej 2 lata i jest jeden telefon, który wspierany jest już ponad 2 lata, ale nie jest

flagowcem, jest to średniak z 2015 roku - Huawei P8 Lite, telefon ten cały czas dostaje nowe update’y, a nowsze modele są traktowane po

macoszemu.

P9 Lite dostał ostatnio listopadowe łatki bezpieczeństwa od Google, po kilku miesiącach oczekiwania, Honor 8 cały czas pozostaje na sierpniowych

i gdzie tu sprawiedliwość? Który smartfon jest lepszy oraz droższy i powinien bardziej się liczyć?

Powinny już trwać testy Androida Oreo na smartfonach z serii P10, w tej chwili jedynym smartfonem z dostępną betą Oreo jest Mate 9,

a system preinstalowany jest tylko na Mate 10 i Mate 10 Pro (Mate 10 Lite napędza Android Nougat i beta testy Oreo również powinny trwać).

Tak wiem, że wiele producentów jeszcze nie zaczęło nawet beta testów, ale np. taki coraz bardziej liczący się OnePlus wydał Oreo w wersji

stabilnej dla 3T, 5 oraz w styczniu Android 8 powinien dotrzeć do 5T. Poza tym Huawei to w końcu jeden z trzech najlepszych producentów

smartfonów świata (przynajmniej według rankingów) i powinien dbać o aktualny soft.

Co do aktualizacji wtrącę jeszcze, że ostatnimi czasy bardzo częstym widokiem na liście aktualizacji aplikacji w Sklepie Play jest Huawei Health,

więc tutaj pytanie - czy ta aplikacja jest ważniejsza od aktualizacji oprogramowania, czy też może mniej kosztuje i łatwiej jest ją modyfikować?

Oprogramowanie

W tej kwestii Huawei też sprawdza się różnie, raz oprogramowanie zostanie zoptymalizowane lepiej, raz gorzej, czasem coś zostanie naprawione,

ale coś innego zostanie zepsute.

EMUI jako nakładka sama w sobie działa sprawnie, zaszyte w niej są setki funkcji, z których i tak większa część użytkowników smartfonów tego

producenta nie korzysta.

Design nakładki jest czysty, prosty i przejrzysty, niezbyt skomplikowany, a proste gesty czasem ułatwiają pracę.

Podsumowując co do oprogramowania się nie przyczepię, mogłoby być lepiej, ale źle nie jest.

Huawei na innym polu - poza smartfonami

Jak wiemy, albo i nie wiemy, bo nie wszyscy muszą śledzić poczynania wielkich koncernów Huawei wykroczył poza obszar mobilny i zaczął

produkować laptopy, a dokładniej ultrabooki.

Jest to seria MateBook, produkty z tej linii zbierają dobre opinie i patrząc na specyfikację nie ma się co dziwić, cena może jest troszkę wysoka,

ale wykonanie i specyfikacja robią swoje.

Nie miałem niestety okazji osobiście, ani przez chwilę używać żadnego urządzenia z serii MateBook, ale bardzo chętnie sprawdziłbym model

MateBook X.

Huawei produkuje też akcesoria, co nie jest żadną tajemnicą.

W ofercie znajdziemy m.in. selfie stick, głośnik bluetooth, Mate Dock, etui do flagowych telefonów oraz tych ze średniej półki, powerbanki.

I tutaj nie ma się do czego przyczepić, jakość wykonania tych akcesoriów jest prawidłowa i adekwatna do ceny.

Na tym polu Huawei spisuje się całkiem nieźle.

Podsumowanie

Huawei jako marka jest OK, koncern z Chin, któremu największą sławę przyniósł model P8 Lite, ale nie brakuje mu wad, a największą wadą jest

podejście do klienta, który jest po prostu lekceważony i traktowany drugoplanowy, również starsze smartfony są odkładane na bok i traktowane

po macoszemu.

Jeżeli miałbym zmieniać telefon i decydować pomiędzy Huawei, a innymi markami to zapewne wybrałbym inną markę.

Aktualnie jest bardzo duży wybór smartfonów, które nie odstają od produktów chińskiego koncernu, a nawet można pokusić się o stwierdzenie,

że są lepsze, mam tu na myśli np. Xiaomi Mi6 (alternatywa dla P10,Mate 9/10 Pro/10 Lite), OnePlus 5T (P10, Mate 9/10 Pro/10 Lite),

Meizu Pro 7, Redmi 4X (P10 Lite, P9 Lite, P9 Lite 2017, Y6 2017, Y7), Xiaomi Redmi Note 4 (tak jak w przypadku Redmi 4X),

Motorola Moto G5/G5s/G5 Plus, HTC U11 Life, LG G6,LG Q6, Samsung Galaxy A3 2017, Galaxy A5 2017 i jeszcze coś by się znalazło. Nawet starsze iPhone’y - 6, 6S, SE, 6 Plus, 6S Plus.

Uważam też, że trwanie przy jednej marce telefonów z Androidem to strata, ponieważ każdy producent oferuje co innego i ma inne podejście

do klienta, a spróbować czegoś innego niż aktualnie używamy jest miło.

Jest to tylko moja opinia i każdy ma prawo do własnego zdania, jeśli chcesz możesz podzielić się swoimi poglądami.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cytat

Podejście do klienta

Huawei chce tylko abyśmy kupili ich smartfon, wydali pieniądze, a resztą się nie przejmuje, jeśli już to za bardzo się skupia na jednym modelu,

a reszta pozostaje w tyle.

to niestety dotyczy każdego produktu i nie tylko telefonów

Cytat

Czat online

Nie wiem czy w innych krajach gdzie funkcjonuje Chat Online jest tak samo jak w Polsce, ale w naszym kraju jest to porażka, pracownicy bardzo

często nie posiadają odpowiedniej wiedzy, by pomagać użytkownikom smartfonów w rozwiązywaniu problemów z ich sprzętem, niektórzy nawet

kabla HDMI nie potrafią odróżnić od kabla USB, ale przejdźmy dalej;

W PL są takie realia, zatrudnić kogoś po pośredniaku - czytaj darmowy pracownik na 3 miesięczny staż więc ...

Cytat

Telefony “banany” i postawa producenta

Sprawa poruszana na łamach forum (link), modele P8 Lite i czasem też P9 Lite potrafią wygiąć się jak banan, Huawei nie uznaje tej wady,

twierdzi, iż usterki powstały w skutek niewłaściwego użytkowania smartfona, co jest absurdalne;

Tutaj akurat się z Tobą zgadzam.

Cytat

Aktualizacje

Mam P 8 Lite i aktualizacje przynajmniej raz na miesiąc więc ja osobiście to chwale :)

Cytat

Oprogramowanie

Jedyny problem jaki tu mam to Endomondo itp, aby poprawnie działały musi być cały czas włączony wyświetlacz :(

Co do podsumowania, to preferuje bardziej średniaki niż fony z "górnej półki", a tutaj, Samsung wytrzymał mi ostatnio rok, HTC pół roku, a P8 już mam 2 lata i nie ma z nim problemów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Często aktualizacje dotyczą wykrytych błędów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No i oczywiście update zabezpieczeń.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta