Skocz do zawartości
  • News

Samozapłon telefonu Huawei Mate 10 | Dziurawy smartfon od Huawei? | HUAWEI MATE 20 PRO Z EKRANOWYM PROBLEMEM | Nieplanowany test Huawei P20? | Nadchodzi Honor Watch | Składany smartfon od Huawei? | Huawei ogłosił nową wersję nakładki na Androida-EMUI 9 | HUAWEI MATE 20 PRO?? | Trzy nietypowe smartfony | Premiera telefonu Honor 10 | Huawei Mate 10 Lite otrzymuje Androida Oreo | Pierwszy na świecie samochód kierowany przez... smartfon | Premiera Huawei P20, cena, specyfikacja | Nadchodzi Huawei P20 LITE | Huawei P20 Lite, tak prawdopodobnie bedzie wyglądał | Dostaliście dziwnego SMS-a od Huawei?Nie ma powodów do paniki. | Huawei Smart Scale - test wagi z łącznością Bluetooth | Huawei szykuje testy Androida Oreo dla P10 | Pierwsza, inteligentna waga Huawei | Huawei MediaPad M3 Lite w pigułce. | Huawei Nova 3 - znamy wygląd i specyfikację | Od 2018 roku smartfony HUAWEI i HONOR będą miały w Europie dedykowany sklep z aplikacjami | Huawei wprowadza do Europy Honor 6A Pro | Pełnoekranowy Huawei Honor V10? | Huawei z działającym prototypem składanego smartfonu! | EMUI 8.0 trafi na smartfony Huaweia z serii Mate 9 i P10 | Huawei poszukuje betatesterów Androida Oreo dla Mate 9 | Huawei Mate 10 Pro w całej okazałości. | Huawei Mate 10 nie będzie “smartfonem” | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Huawei Mate 10 Lite?? To będzie „lajt” tylko z nazwy !! | “Bezramkowy” Huawei Mate 10 Pro | Huawei usunął ze swojej strony wszystkie obrazy systemu EMUI | BlueBorne | Huawei drugim największym producentem smartfonów na świecie | Huawei Mate 10 zadebiutuje 16 października w trzech wersjach | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Kirin 970 - to pierwszy tak zaawansowany technologicznie i inteligentny procesor Huawei | HONOR JMM-AL1 ??? | Huawei Mate 10 czy już może Samsung ?? | Kiedy Android Oreo | 500+ w wykonaniu Huawei. | Ceny roamingu od 15 czerwca 2017 | Honor 8 Lite: specyfikacja, cena | Android 7.0 Nougat dla P9 Lite według Huawei ukaże się ... | Huawei P10 Lite dla Polaków w słabszej wersji | Huawei P10 Lite nadchodzi. W czym jest lepszy niż P9 Lite? | Ruszyła przed sprzedaż Huawei P10 z gratisami! | Huawei P10 i P10 Plus już oficjalnie - po premierze w Barcelonie | Transmisja na żywo z premiery Huawei P10 |

• Ogłoszenia

• Lucky

UOKiK a wyginające się telefony P8 lite i P9 lite   09.02.2017

Jeżeli macie problem z wyginającym się telefonem Huawei P8 Lite lub Huawei P9 Lite zapraszamy do zapoznania się z tym tematem: http://fanclub.huaweipolska.pl/forum/temat/1792 na oficjalnym forum Huawei lub z tym http://supporthuawei.pl/topic/499-wyginanie-się-urządzenia-sprawa-do-uokik/#comment-2342 na naszym forum i przekazanie stosownych informacji na adres e-mail: adbucz00@gmail.com   Zapraszamy również do wątku z problemem : http://supporthuawei.pl/topic/499-wyginanie-si%C4%99-urz%C4%85dzenia-sprawa-do-uokik/#comment-2342

sqter

[GUIDE] [DOWNGRADE] Huawei Honor 8 Android 7.0 Emui 5.0 -> Android 6.0 Emui 4.1

22 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Poradnik jest przeznaczony dla posiadaczy telefonu Huawei Honor 8 FRD-L09C432 (europa).

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek czynności warto wykonać kopię zapasową wszystkich danych ponieważ telefon zostanie przywrócony do ustawień fabrycznych

Przygotowanie...

1. Pobieramy Honor 8_Rollback Package -

2. Pobieramy ROM FRD-L09C432B131 -

Wgrywanie Rollback...

1. Podłączamy telefon kablem USB do komputera i zezwalamy na transfer danych

2. Wypakowujemy Honor 8_Rollback Package i przenosimy folder "dload" do katalogu głównego pamięci wewnętrznej telefonu lub na kartę pamięci. 

3. Wyłączamy telefon

4. Włączamy telefon trzymając równocześnie POWER, VOL+, VOL- Przyciski zwalniamy po kilku sekundach - powinno rozpocząć się wgrywanie paczki Rollback

5. Po zakończeniu procesu telefon uruchomi się ponownie

6. Z poziomu PC lub Aplikacji w telefonie "Pliki" usuń folder "dload" wraz z zawartością

Wgrywanie ROMu

1. Podłączamy telefon kablem USB do komputera i zezwalamy na transfer danych 

2. Wypakowujemy ROM FRD-L09C432B131 i przenosimy folder "dload" do katalogu głównego pamięci wewnętrznej telefonu lub na kartę pamięci. 

3. Wyłączamy telefon

4. Włączamy telefon trzymając równocześnie POWER, VOL+, VOL- Przyciski zwalniamy po kilku sekundach - powinno rozpocząć się wgrywanie ROMu

5. Po zakończeniu procesu telefon przywróci ustawienia fabryczne następnie uruchomi się ponownie z Androidem 6.0

Poradnik jest mojego autorstwa. Zakaz kopiowania w całości lub części powyższego poradnika bez wyraźnej zgody autora. 
    Autor poradnika nie ponosi żadnej odpowiedzialności za uszkodzenia telefonu. Wszystkie opisane powyżej czynności wykonujesz wyłącznie na własne ryzyko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chyba zmienie Ci nick na....mistrzu :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No bez przesady :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mam problem... gdy wgrywalem rollbacka wszystko poszlo pomyslnie jednak gdy wgrywalem rom przy uruchomieniu telefonu na nowo wyskoczyl komunikat file doesn't exist i zebym sciagnal jeszcze raz... a wgralem wszystko do pamieci telefonu. ktos wie co sie stalo ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@jarekdudi - sprawdź proszę czy w pamięci telefonu w katalogu głównym jest folder "dload", a w środku plik "update.app". 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@sqter sprawdzalem byl katalog a w srodku ten plik dlatego sie zdziwilem ze nie chcialo ruszyc. a musze wrocic do androida 6 bo w 7 mam problem z aplikacjami vr :(

Edytowane przez jarekdudi
    dodanie nicku

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spróbuj może jeszcze raz pobrać oba archiwa i wgraj jeszcze raz Rollback i później spróbuj właściwy ROM. 

Dziwna sprawa,bo to oficjalne pliki ze strony Huawei.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ok sciagam jeszcze raz i ponownie spróbuje i dam znac 

niestety to samo.... tymrazem nawet juz przy wgrywaniu Rollback... i chyba nie wroce do androida 6 :(

Edytowane przez jarekdudi
    dopisanie rezultatu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spróbuj w takim razie przy użyciu karty sd. Usuń z pamięci wewnętrznej folder "dload" i utwórz taki na karcie pamięci i tam wrzuć plik "update.app".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z doświadczenia z Honorami, karta pamięci świeżo formatowana, najlepiej bez innych danych. Kiedy używałem karty siedzącej caly czas w telefonie najczęściej był problem czy to z aktualizacją czy też z rollbackiem.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pobrałem rom dalem na karte i reset tel i wywala Software install failed ! 
    tak samo jak chce zrobic Rollback Package 
    nawet tak jest jak przywroce ustawienia fabryczne.
    Instalowałem z Sd i wewnętrznej pamięci. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dałeś na kartę ale do folderu dload ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

MkDaje folder dload w ktorym jest rom na pamiec wewnetrzna lub karte. niewiem moze ten folder trzeba dac do folderu jakiegos. robiac aktualizacje systemu przez firmware finder to tak samo mam.  mam tak pamiec wewnetrzna/dload/update.app (chyba tak sie nazywa ten plik z systemem)      

Znalazlem taki sposob instalacji. potem sprawde go "

Method 1

1) First, download Android 7.0 Nougat ROM for Honor 8 from above and extract it.

2) Now create a folder dload in the root of your SD card and place the update.app file in that folder.

3) Now dial *#*#2846579#*#* from your phone dialer to open a hidden menu.

4) Now click on Project Menu -> Software Upgrade -> SDCard Upgrade.

5) Now select and run the update.

6) Wait until the installation process is complete and then reboot your device.

7) Now extract the second file (update_data_full_hw_eu) from above and save all the files in the dload folder.

8) Now repeat step 3 to 6 again.

9) Done."

Niewiem czemu ale na dxa podaj sposob powyzszy i ze po instalacji romu instalowac jeszcze update_data_full_hw_eu a na polskich forach widzialem tylko poradniki takie jak ten w pierwszym poscie. Czemu taka roznica ?

Edytowane przez Shiliat

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Robilem przez menu serwisowe i to samo... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tez mialem problem ale sobie poradzilem... udalo mi sie jak wyczyscilem karte pamieci i dalem tam folder dload z tym androidem 6 no i wszystko pieknie sie wgralo. pokombinuj z karta pamieci, jak masz mozliwosc to zobacz na innej karcie pamieci tez. formatuj pousuwaj z niej zbedne pliki i powinno tez pojsc 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hej, mam pytanie włączyłam akutalizacje systemu telefon (huawei honor 8) i jest w stanie erecovery i na ekranie są trzy opcje: 1. download latest version ad recovery, 2.reboot albo 3.shutdown. Gdy włączam pierwszą opcje pisze: restore your system with wifi i pod spodem download and recovery albo Back. daje download and recovery pojawia sie komunikat: getting package into fail.  Więc nic nie moge zrobić. Gdy wróce do głownego menu czyli do tych 3 pierwszych opcji i naciskam Reboot na nowo uruchamia mi sie komórka i dalej są te trzy same opcje .  Nie mogę nic zrobić gdy chce podłączyć telefon do komputera nie wykrywa go. Coż począć  w takiej sytuacji można? :(((((((((((((((

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, wybaczcie ze odkopie ale niewiem co oni zrobili z tą aktualizacją, mojej dziewczynie wyskoczyla akutualizacja dziś. wszystko fajnie pieknie nagle tak jak opisane wyzej nic oprocz e Recovery sie nie ładuje. Chcialem cofnac do softu wczesniejszego tym sposobem i wszystko poszlo gladko, bylo 99% i zobaczyelm V-ke zwyciestwa i w tym samym monemcie zgasl i juz sie nie wlącza nie odpowiada na guziki. i niewiem jak go ruszyc? Ktoś mógłby cos podpowiedziec? Myslalem ze padla bateria czy cos i podlaczylem zobaczyc czy zareaguje i nic. jak sie ratowac?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Mateusz12345 - niestety jeśli telefon nie reaguje nawet na ładowarkę to pozostaje tylko Serwis i bardzo dobry opis usterki. Przerabiałem to u siebie - dostałem nowy telefon.

Opisz mi proszę dokładnie jak przeprowadzałeś downgrade - krok po kroku. Czy w telefonie był fabryczny ROM, czy był ROOTowany lub modyfikowany w jakikolwiek inny sposób. Czy było coś wgrywane wcześniej ręcznie np. przez DLOAD?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, mam identyczny problem. Telefon został zakupiony na Aliexpress, wersja na Europę. Po zainstalowaniu ostatniej aktualizacji uruchamia i się eRecovery. Po próbie instalacji przez wifi pojawia się komunikat "getting package into failed". Próbowałem uruchomić vol+ oraz power, po wejściu w tryb recovery odpowiednio wyczyściłem dane, zrobiłem factory reset i zrestartowałem telefon - dalej to samo. Przed chwilą próbowałem zgrać 8_Rollback Package, stworzyłem folder na karcie SD, zgrałem plik instalacyjny, VOL+, VOL- i POWER, niby coś się zainstalowało, ale dalej uruchamia się eRecovery... spróbuję w takiej sytuacji jeszcze zainstalować nowego ROMa (zgodnie z sugestią na początku tego wątku) dam znać czy to coś pomogło.

Po zainstalowaniu ROMu dalej pojawia się strona eRecovery... czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem? Rollback package jak i ROM zgrane z linków z początku tego wątku.

No i teraz po drugiej próbie zainstalowania rollbacka i roma wyskakuje niebieski ekran (czy tam turkusowy) z napisem "honor" a niżej "powered by android" i tak wisi aż do wyczerpania baterii... przez noc rozładowałem, podpiąłem do ładowarki i to samo, po minucie ładowania wyświetla się niebieskie pole po czym telefon gaśnie (z powodu braku energii). Sprawa wygląda na poważną, nie można uruchomić eRecovery, Recovery, nie można wgrać nic nowego, ktoś miał podobnie? Jakieś sugestie co można jeszcze zrobić w takiej sytuacji?  Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jest jakaś możliwość zainstalowanie z zewnętrznych plików wersji 7?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@masslakTo niewłaściwy temat, bo tu piszemy o powrocie z Androida 7 na Androida 6. Druga sprawa - Huawei od pewnego czasu nie udostępnia ROMów do zainstalowania. Można wykorzystać Firmware Finder i "podstawić" ręcznie aktualizację ale to rozwiązanie wyłącznie dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Chwila nieuwagi i telefon nie wstanie lub nie będą działały aplikacje systemowe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"

Wgrywanie ROMu

1. Podłączamy telefon kablem USB do komputera i zezwalamy na transfer danych "

Co mam zrobić w sytuacji, gdy podczas update'u EMUI coś się wysypało i telefon bootuje w kółko się tylko do eRecovery, w którym nie udaje mu się ściągnąć paczki update przez Wifi?

Nie ma tam opcji factory rest/wipe etc. 

Czyli - jak wgrać jakikolwiek ROM gdy nie można włączyć tej opcji z poziomu Androida....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta