Skocz do zawartości
  • News

HUAWEI MATE 20 PRO Z EKRANOWYM PROBLEMEM | Nieplanowany test Huawei P20? | Nadchodzi Honor Watch | Składany smartfon od Huawei? | Huawei ogłosił nową wersję nakładki na Androida-EMUI 9 | HUAWEI MATE 20 PRO?? | Trzy nietypowe smartfony | Premiera telefonu Honor 10 | Huawei Mate 10 Lite otrzymuje Androida Oreo | Pierwszy na świecie samochód kierowany przez... smartfon | Premiera Huawei P20, cena, specyfikacja | Nadchodzi Huawei P20 LITE | Huawei P20 Lite, tak prawdopodobnie bedzie wyglądał | Dostaliście dziwnego SMS-a od Huawei?Nie ma powodów do paniki. | Huawei Smart Scale - test wagi z łącznością Bluetooth | Huawei szykuje testy Androida Oreo dla P10 | Pierwsza, inteligentna waga Huawei | Huawei MediaPad M3 Lite w pigułce. | Huawei Nova 3 - znamy wygląd i specyfikację | Od 2018 roku smartfony HUAWEI i HONOR będą miały w Europie dedykowany sklep z aplikacjami | Huawei wprowadza do Europy Honor 6A Pro | Pełnoekranowy Huawei Honor V10? | Huawei z działającym prototypem składanego smartfonu! | EMUI 8.0 trafi na smartfony Huaweia z serii Mate 9 i P10 | Huawei poszukuje betatesterów Androida Oreo dla Mate 9 | Huawei Mate 10 Pro w całej okazałości. | Huawei Mate 10 nie będzie “smartfonem” | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Huawei Mate 10 Lite?? To będzie „lajt” tylko z nazwy !! | “Bezramkowy” Huawei Mate 10 Pro | Huawei usunął ze swojej strony wszystkie obrazy systemu EMUI | BlueBorne | Huawei drugim największym producentem smartfonów na świecie | Huawei Mate 10 zadebiutuje 16 października w trzech wersjach | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Kirin 970 - to pierwszy tak zaawansowany technologicznie i inteligentny procesor Huawei | HONOR JMM-AL1 ??? | Huawei Mate 10 czy już może Samsung ?? | Kiedy Android Oreo | 500+ w wykonaniu Huawei. | Ceny roamingu od 15 czerwca 2017 | Honor 8 Lite: specyfikacja, cena | Android 7.0 Nougat dla P9 Lite według Huawei ukaże się ... | Huawei P10 Lite dla Polaków w słabszej wersji | Huawei P10 Lite nadchodzi. W czym jest lepszy niż P9 Lite? | Ruszyła przed sprzedaż Huawei P10 z gratisami! | Huawei P10 i P10 Plus już oficjalnie - po premierze w Barcelonie | Transmisja na żywo z premiery Huawei P10 | Smartfony i inne urządzenia Huawei zostały wyróżnione | 360-STOPNIOWA KAMERKA POD MARKĄ HONOR |

• Ogłoszenia

• Lucky

UOKiK a wyginające się telefony P8 lite i P9 lite   09.02.2017

Jeżeli macie problem z wyginającym się telefonem Huawei P8 Lite lub Huawei P9 Lite zapraszamy do zapoznania się z tym tematem: http://fanclub.huaweipolska.pl/forum/temat/1792 na oficjalnym forum Huawei lub z tym http://supporthuawei.pl/topic/499-wyginanie-się-urządzenia-sprawa-do-uokik/#comment-2342 na naszym forum i przekazanie stosownych informacji na adres e-mail: adbucz00@gmail.com   Zapraszamy również do wątku z problemem : http://supporthuawei.pl/topic/499-wyginanie-si%C4%99-urz%C4%85dzenia-sprawa-do-uokik/#comment-2342

Alfred

Telefon nie łączy się z TV przez wejście USB

23 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Po aktualizacji do EMUI 4.0 ALE-L21C4432B584 telefon nie łączy się z TV przez wejście USB. Przed aktualizacją przez rok telefon współpracował przez wejście USB ze wszystkimi telewizorami przez wejście USB, do których go podłączyłem były to różne modele. Dzięki temu mogłem oglądać filmy i fotografie zrobione telefonem. Dzwoniłem do serwisu polskiego HUAWEI, ale niestety problemu nie pomogli mi rozwiązać. I nie dziwię się, jeśli pani rozmówczyni nie rozróżnia wejścia USB od HDMI, dla niej to jedno i to samo brak wiedzy i kompetencji. Praktycznie zrobiłem już wszystko, co możliwe było do zrobienia w wszystkich możliwych ustawieniach telefonu, ale bez efektu. Z komputerem łączy się przez USB bez problemu. Czy ktoś miał podobny problem i może udało się go rozwiązać?
    ------------------------
    Pozdrawiam Alfred

Edytowane przez Alfred

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witaj,

No niestety, support Huawei`a taki własnie poziom reprezentuje dlatego postanowiłem założyć to forum i sami sobie będziemy lepiej i skuteczniej pomagać i nikt nam nie będzie wciskał kitu jakie to sukcesy były w 2016 i że kawa jest darmowa w punktach serwisowych...w których i tak nikt nic nie wie i wszystko odsyłają do Piaseczna. Co do Twojego problemu to powiem, nigdy do tego celu nie używałem usb a WiFi, raz kiedyś dawno temu kombinowałem z dongle usb ale to był moment zaćmienia :-).. Poczekajmy na mądre głowy i pewnie pomogą koledzy.

Pozdrawiam,

Andrzej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witaj Alfred.

USB jest już trochę "przestarzałe", teraz bardzo często używa się do wyświetlania jakichkolwiek treści WiFi. Jeżeli twój telewizor nie posiada jakiejkolwiek platformy smart tv możesz dokupić urządzenie dzięki, któremu możesz przesyłać obraz i zdj. bezprzewodowo do tv. Takim urządzeniem jest np.

lub

Jeżeli jednak chcesz próbować dalej z usb to możesz wejść w ustawienia>opcje programistyczne>debugowanie usb

Jak nie masz opcji programistycznych to wejdź w ustawienia>informacje o telefonie i kliknij 6/7 razy w numer kompilacji

Nie wiem czy to pomoże, ale zawsze można próbować. Ja mam zawsze włączone debugowanie więc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć Andrzej

Rozmowa z panią z serwisu HUAWEI to była istna żenada. Mówiąc o moich problemach z telefonem miałem wrażenie, że rozmawiam z małą dziewczynką, która trzyma w ręku instrukcję obsługi telefonu i próbuje coś w nie znaleźć, ale ma z tym bardzo duży problem po czym mnie informuje że jak znajdzie rozwiązanie to do mnie przedzwoni bo system jej bardzo wolno działa. Później ta cała pomoc to prawdziwy kabaret nieporozumień. Świetnie, że utworzyłeś to forum w tej sytuacji jedyne autentyczne źródło pomocy.

Alfred

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Alfredzie, jest tu kilku mądrych ludzi więc znajdziemy rozwiązanie Twojego problemu tylko wiesz...to nie serwis 24h :-), dajmy ich chwilkę ażeby wpadli, przeczytali Twój problem i znaleźli sensowne rozwiązanie. Masz w TV WiFi ? Mam teraz do niedzieli ciężki okres ale jak się uwolnię od pracy, posiedzę i znajdę rozwiazanie inne niż usb bo to prehistoria :-).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witaj.Debugowanie USB musi być włączone jak pisze kolega Clever żeby móc przeglądać zdjęcia i filmy.Może po aktualizacji debugowanie się wyłączyło.Czy po podłączeniu tv przez usb pojawia się taka informacja w powiadomieniach?:

Screenshot_2017-01-10-21-46-29.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mój TV ma WiFi i WiFIi Direct i to działa bardzo dobrze, ale nieraz niestabilnie szczególnie przy plikach FullHD. Przez kabel USB śmigało idealnie. W opcjach opcje programistycznych i w menu ukrytym też włączałem wszystkie możliwe opcje, może coś pominąłem, ale chyba zostanę na razie z EMUI 4.0 bo filmy w FHD teraz chodzą z bitrate ponad 20000kb/s poprzednio było 90000 kb/s Jakość obrazu zdecydowanie lepsza. Tylko ten problem USB...
    Alfred

Edytowane przez Alfred

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Alfredzie, a robiłeś po aktualizacji wipe data i wipe cache ? 90% problemów rozwiazuje ta opcja, no ale...to fabryka więc tracisz wszystkie dane na fonie, jest duża szansa, że pomoże i problem zniknie tyle, że jest trochę ustawiania od nowa bo fonik golas :-).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witaj adamos111

Tak pojawia się info o podłączeniu USB z możliwością wyboru Zdjęcia Pliki tak na twoim zrzucie z ekranu, ale to nie dział TV informuje o podłączonym urządzeniu USB po czym informuje o nie wykryciu urządzenia USB.

Alfred

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I rozumiem że wybierasz opcje"Zdjęcia"?A informacja o podłączeniu modułu debugowania usb też się wyświetla?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Alfred, a robiłeś to co napisał Dychowski, czyli przywracałeś ustawienia fabryczne?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, wyświetla się  podłączeniu modułu debugowania usb jak na z rzucie i zrobiłem reset do ustawień fabrycznych. Poprzednio w EMUI 3,1 było menu połączono przez USB  Zdjęcia  - Pliki - Nośnik USB
    po aktualizacji zniknęło Nośnik USB. 

Edytowane przez Alfred

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witaj Alfred.

Ja bazuje na P9 Lite,P8 Lite nie posiadam.Jak ja podłącze fon do telewizora to na ekranie tv nic się nie dzieje,w powiadomieniach jest ekran jak na screenie z ekranu.I dopiero w momencie kliknięcia chmurki "Zdjęcia" pojawiają mi się media w tv na ekranie do wyboru czyli Filmy,Zdjęcia,Muzyka.I wybieram z funkcji telewizora co chce.Ustawienia fabryczne robiłeś-Ustawienia->Ustawienia zaawansowane->Kopia i kasowanie danych->Ustawienia fabryczne->Resetuj telefon czy po wyłączeniu telefonu trzymając jednocześnie Vol Up i Zasilanie aż zawibruje.puszczamy klawisze i potem wybieramy Wipe data/factory reset,następnie Wipe cache partition,a następnie Reboot system now?

adamos

Edytowane przez adamos111

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć Adam OS111

Wykonałem dwukrotnie według twojego opisu " Ustawienia fabryczne->Resetuj telefon czy po wyłączeniu telefonu trzymając jednocześnie Vol Up i Zasilanie aż zawibruje.puszczamy klawisze i potem wybieramy Wipe data/factory reset,następnie Wipe cache partition,a następnie Reboot system now? ". Nie dało to efektu dalej to samo. Wcześniej tego nie robiłem z wyjątkiem resetu i przywrócenia ustawień fabrycznych.

Alfred

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Mam to samo jak miałem Androida 5 telefon łączył się z każdym nowszym TV bezprzewodowo .Po naciśnięciu  fotki w telefonie była ikonka w prawym górnym rogu prześlij na tv czy coś takiego i przeglądałem albumy z fotkami. Po aktualizacji do Androida 6 ,nie ma takiej opcji aby wyświetlić zdjęcia na ekranie TV.  Ale..dziwne jak załączę YOU TUBE to bez problemu mogę oglądać na przykład teledyski na tv.Jest ta funkcja 'prześlij na TV Samsung Smart...(wersja ).Kiedyś dzwoniłem do serwisu i zgonili winę na Andka 6 że brak tej funcji przesyłania ( w trzech sklepach w Katowicach gdzie naprawiają telefoniki powiedzieli mi to samo). Może będzie jakaś poprawka w co bardzo wątpię.Chyba najlepszym rozwiązaniem jest powrót do Androida 5 co w moim przypadku odpada bo tego sam nie zrobię.A fotki zrzucam przez kompa na pendriva i mogę oglądać.ale będę obserwował forum może jest jakiś 'złoty środek"

Pozdrawiam

Huawei P8lite ALE-L21C432B584. EMUI 4.0

Edytowane przez tytan222

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Alfred a ta aktualizacja była z automatu czy sam wgrywałeś?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

53 minuty temu, tytan222 napisał:

Witam

Mam to samo jak miałem Androida 5 telefon łączył się z każdym nowszym TV bezprzewodowo .Po naciśnięciu  fotki w telefonie była ikonka w prawym górnym rogu prześlij na tv czy coś takiego i przeglądałem albumy z fotkami. Po aktualizacji do Androida 6 ,nie ma takiej opcji aby wyświetlić zdjęcia na ekranie TV.  Ale..dziwne jak załączę YOU TUBE to bez problemu mogę oglądać na przykład teledyski na tv.Jest ta funkcja 'prześlij na TV Samsung Smart...(wersja ).Kiedyś dzwoniłem do serwisu i zgonili winę na Andka 6 że brak tej funcji przesyłania ( w trzech sklepach w Katowicach gdzie naprawiają telefoniki powiedzieli mi to samo). Może będzie jakaś poprawka w co bardzo wątpię.Chyba najlepszym rozwiązaniem jest powrót do Androida 5 co w moim przypadku odpada bo tego sam nie zrobię.A fotki zrzucam przez kompa na pendriva i mogę oglądać.ale będę obserwował forum może jest jakiś 'złoty środek"

Pozdrawiam

Huawei P8lite ALE-L21C432B584. EMUI 4.0

Przykre to co piszesz bo to świadczy o tym, że nasz producent cofa się a ceny ma już jak inne firmy, skończyła się konkurencyjność a to budzi refleksje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Godzinę temu, adamos111 napisał:

Alfred a ta aktualizacja była z automatu czy sam wgrywałeś?

Aktualizację zainstalowałem przez aktualizator w telefonie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widzisz nie tylko Ty masz z tym problem.Coś jest nie tak z ta aktualizacją.Android 6.0 coś nie do końca współpracuje z P8 Lite.Może warto spróbować powrotu do 5.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aż z ciekawości sprawdziłem jak mój się zachowuje. Ja swoją wersję softa zaktualizowałem do B588, efekt jest taki, że w TV LG urządzenie jest wykrywane, jednak nie widzi plików z telefonu.

Na chwile obecna nie mam pomysłów, ale będę szukał, może coś wyszukam i jak się połączę to dam znać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może głupia sugestia niestety nie mam jej jak sprawdzic może trzeba w belce kliknąć albo "zdjęcia" albo "pliki" dziś zauważyłem, że jak tego sie nie zrobi przy podłączeniu do kompa to nic nie widac

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

2 minuty temu, deldwo napisał:

Może głupia sugestia niestety nie mam jej jak sprawdzic może trzeba w belce kliknąć albo "zdjęcia" albo "pliki" dziś zauważyłem, że jak tego sie nie zrobi przy podłączeniu do kompa to nic nie widac

Nie ma głupich sugestii bo w różnych sytuacjach, różne opcje pomagają a liczą się chęci pomocy koledze.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

musisz wrocic do tej wersji ALE-L21C432B170 nowsze juz nie maja trybu wyboru usb tzn emui 3.1 dlatego wruciłem do tej wersji

Edytowane przez jw3484

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta