Jump to content
  • News

Samozapłon telefonu Huawei Mate 10 | Dziurawy smartfon od Huawei? | HUAWEI MATE 20 PRO Z EKRANOWYM PROBLEMEM | Nieplanowany test Huawei P20? | Nadchodzi Honor Watch | Składany smartfon od Huawei? | Huawei ogłosił nową wersję nakładki na Androida-EMUI 9 | HUAWEI MATE 20 PRO?? | Trzy nietypowe smartfony | Premiera telefonu Honor 10 | Huawei Mate 10 Lite otrzymuje Androida Oreo | Pierwszy na świecie samochód kierowany przez... smartfon | Premiera Huawei P20, cena, specyfikacja | Nadchodzi Huawei P20 LITE | Huawei P20 Lite, tak prawdopodobnie bedzie wyglądał | Dostaliście dziwnego SMS-a od Huawei?Nie ma powodów do paniki. | Huawei Smart Scale - test wagi z łącznością Bluetooth | Huawei szykuje testy Androida Oreo dla P10 | Pierwsza, inteligentna waga Huawei | Huawei MediaPad M3 Lite w pigułce. | Huawei Nova 3 - znamy wygląd i specyfikację | Od 2018 roku smartfony HUAWEI i HONOR będą miały w Europie dedykowany sklep z aplikacjami | Huawei wprowadza do Europy Honor 6A Pro | Pełnoekranowy Huawei Honor V10? | Huawei z działającym prototypem składanego smartfonu! | EMUI 8.0 trafi na smartfony Huaweia z serii Mate 9 i P10 | Huawei poszukuje betatesterów Androida Oreo dla Mate 9 | Huawei Mate 10 Pro w całej okazałości. | Huawei Mate 10 nie będzie “smartfonem” | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Huawei Mate 10 Lite?? To będzie „lajt” tylko z nazwy !! | “Bezramkowy” Huawei Mate 10 Pro | Huawei usunął ze swojej strony wszystkie obrazy systemu EMUI | BlueBorne | Huawei drugim największym producentem smartfonów na świecie | Huawei Mate 10 zadebiutuje 16 października w trzech wersjach | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Kirin 970 - to pierwszy tak zaawansowany technologicznie i inteligentny procesor Huawei | HONOR JMM-AL1 ??? | Huawei Mate 10 czy już może Samsung ?? | Kiedy Android Oreo | 500+ w wykonaniu Huawei. | Ceny roamingu od 15 czerwca 2017 | Honor 8 Lite: specyfikacja, cena | Android 7.0 Nougat dla P9 Lite według Huawei ukaże się ... | Huawei P10 Lite dla Polaków w słabszej wersji | Huawei P10 Lite nadchodzi. W czym jest lepszy niż P9 Lite? | Ruszyła przed sprzedaż Huawei P10 z gratisami! | Huawei P10 i P10 Plus już oficjalnie - po premierze w Barcelonie | Transmisja na żywo z premiery Huawei P10 |

• Announcements

• Lucky

UOKiK a wyginające się telefony P8 lite i P9 lite   02/09/17

Jeżeli macie problem z wyginającym się telefonem Huawei P8 Lite lub Huawei P9 Lite zapraszamy do zapoznania się z tym tematem: http://fanclub.huaweipolska.pl/forum/temat/1792 na oficjalnym forum Huawei lub z tym http://supporthuawei.pl/topic/499-wyginanie-się-urządzenia-sprawa-do-uokik/#comment-2342 na naszym forum i przekazanie stosownych informacji na adres e-mail: adbucz00@gmail.com   Zapraszamy również do wątku z problemem : http://supporthuawei.pl/topic/499-wyginanie-si%C4%99-urz%C4%85dzenia-sprawa-do-uokik/#comment-2342

Clever

[GUIDE] Debranding Huawei P8 Lite Dual Sim.

26 posts in this topic

Recommended Posts

W tym poradniku przeczytacie jak zdebrandować Huawei P8 Lite Dual Sim. Oprogramowanie przeznaczone jest pod europejską wersję urządzenia (obejmuje wersje C09 - Play, C22 - Plus, C150 T-mobile). Przedstawiona metoda działa na telefonach z zablokowanym bootloaderem i nie wymaga roota. Niektóre czynności, należy powtarzać, aż do czasu gdy przestaną się pojawiać błędy.

1. Pobieramy paczkę nr 1 -

. 

2. Tworzymy folder "dload" na karcie SD (jeśli mamy takowy pomijamy ten krok).

3. Rozpakowujemy pobrane archiwum i kopiujemy z katalogu "vendor" plik "UPDATE.APP" do folderu "dload".

4. Gdy już mamy plik "UPDATE.APP" w folderze "dload". Przechodzimy do ustawienia>aktualizator>aktualizacja lokalna i wybieramy nasz plik. Urządzenie się wyłączy. Wtedy zacznie się instalacja. Pokaże się błąd, zaakceptujmy to.

Uwaga, jeżeli nie masz dostępnej opcji aktualizacja lokalna, instalację starego softu rozpoczniesz przez wyłączenie telefonu i uruchomienie go za pomocą trzech króli (VOL+, VOL-, POWER)

5. Przechodzimy konfigurację (konto google i sieć WiFi nie są nam potrzebne). Z folderu "dload" usuwamy plik "UPDATE.APP" i pobieramy następny -

.

6. Rozpakowujemy pobrane archiwum (paczka rollback) i przenosimy z niego plik "UPDATE.APP" do folderu "dload" zlokalizowanego na telefonie.

7. Ponownie wykonujemy czynności opisane w punkcie 4. Błąd może się pokazać, lecz nie musi.

7. Jeszcze raz przechodzimy konfigurację bez dodawania konta Google i sieci WiFi. Na telefonie usuwamy plik "UPDATE.APP" z folderu "dload".

8. Przechodzimy do wcześniej rozpakowanego archiwum Paczka B170 i z katalogu "dload" kopiujemy na telefon do katalogu "dload" plik "UPDATE.APP". Powtarzamy czynność opisaną w pkt 4. Już nie powinniśmy otrzymać komunikatu o błędzie.

Naszym systemem będzie Android L, ale możemy go zaktualizować i mieć Androida M.

Poradnik jest mojego autorstwa. Zakaz kopiowania i publikacji poradnika na żadnych innych forach, portalach, stronach www itp. Nikt z supporthuawei nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie usterki powstałe podczas wgrywania oprogramowania.

Witam chciałbym zapytać czy można  w wersji C22B190

Edited by Kapi3353

Witaj,

Poczekaj kolego na użytkowników z Twoim modelem, pewnie pomogą, ja nie mam Twojego modelu więc nie mogę się wypowiedzieć.

Dnia 3.01.2017 o 09:48, Kapi3353 napisał:

Witam chciałbym zapytać czy można  w wersji C22B190

tak można

Poradnik został zaktualizowany po weryfikacji archiwum i uwagach przekazanych przez VIPa @e-maniek - dzięki!

Witam! Mam pytanie. Czy mogę użyć tej metody do zdebrabdowania plusa, jeśli mam już zaktualizowany android do 6.0? 

ALE-L21C22B577

Raczej możesz. Jeżeli zdecydujesz się na ten zabieg daj znać ,czy po wykonaniu go wszystko gra.

Jak będziesz się powstrzymywał to możesz poczekać na kolegę z twoim modelem.

Edited by Clever

Po  wykonaniu kroku 4 wyskakuje błąd przy instalacji i mam tylko opcje restartu urządzenia i nie mam  żadnej konfiguracji tylko telefon włącza się normalnie bez zmian.

W takim razie spróbuj wpisać w dialerze *#*#2846579#*#* i wybierz "Software Upgrade".

Niestety dzieje się to samo. Przy 28% wyskakuje błąd i tylko restart urządzenia.

To chyba jednak nadaje się tylko do Androida 5.1/5.0, ale sprawdź jeszcze raz numer kompilacji ,teraz jak się zmienił to OK, jak nie to spróbuj

wyciągnąć "UPDATE.APP" do "dload".

Edited by Clever

W kroku 4 ma się pojawić błąd. Powinno ci teraz wskazywać kompilację B311 o ile dobrze pamiętam (Balong).

Jeżeli tak jest, to teraz Rollback.

• Upvote 2

Dnia 16.01.2017 o 17:54, e-maniek napisał:

W kroku 4 ma się pojawić błąd. Powinno ci teraz wskazywać kompilację B311 o ile dobrze pamiętam (Balong).

Jeżeli tak jest, to teraz Rollback.

Z tym ze nie znienia sie nic i nie ma czegos takiego jak konfiguracja konta po uruchomieniu.

A jak mam ALE-L21C09B579 i Android 6 ,to robić wszystko tak jak w 1 poście ? Chcę wgrać czysty soft.

Czy zostaje się gwarancja po debrandingu? Czy możliwe zwrócić branding?

@alvaro - jeśli po debrandzie wgrasz fabryczny ROM i zablokujesz bootloader to na 99% nikt tego nie dojrzy. Oczywiście oficjalnie takich rzeczy robić nam nie wolno pod groźbą utraty gwarancji, ale moim zdaniem ryzyko że ktoś się o debrand przyczepi jest znikome. 

• Upvote 2

20 godzin temu, sqter napisał:

@alvaro - jeśli po debrandzie wgrasz fabryczny ROM i zablokujesz bootloader to na 99% nikt tego nie dojrzy. Oczywiście oficjalnie takich rzeczy robić nam nie wolno pod groźbą utraty gwarancji, ale moim zdaniem ryzyko że ktoś się o debrand przyczepi jest znikome. 

Dzięki za odpowiedz. A gdzie można pobrać fabryczny ROM dla Playa? Powiem tak. Fon miał wersje EMUI 3.1. numer kompilacji ALE-L21C09B150  długi czas ponieważ używany był Dual SIM dlatego karta microSD nie była używana a żona miała dużo zdjęć, mp3, video itp dlatego nie wystarczało miejsca zainstalować update. Po usunięciu wielu plików na dysk twardy komputera zjawiło się wolne miejsce i fon dostał update ALE-L21C09B577 zainstalowany. ALE po włączeniu i odnowieniu aplikacyj zobaczyłem że Wi-Fi nie działa! Myślałem że coś nie tak z wersją ROM i dlatego zrobiłem debranding ale nic to nie zmieniło! Znalazłem w Internecie że  wiele przypadków dla tego modelu P8 Lite z czasem przestają działać antenа.

Dlatego chce wrócić do brandowanej ale ostatniej wersji ALE-L21C09B578 żeby oddać do serwisu.

a czy po wgraniu ostatniego softu przywróciłeś ustawienia fabryczne w telefonie?? Jeżeli nie to zrób to tylko pamiętaj o zrobieniu kopii zapasowej.

Cześć,

Czy opisana operacja jest wykonalna na moim telefonie? Już w końcu zgłupiałem, czy da się z 6.0, czy nie.

Screenshot_2017-08-17-19-37-57[1].png

• Like 1

z tego co widać po historii @Piekar metoda ta nie działa dla A6.

Wydaje mi się, że można by było zrobić rollback do A5 a dopiero potem debrand

Super poradnik,wielkie dzieki,wszystko przebiegło bezproblemowo dla C09 z play

Edited by Art

Witam. Czy przedstawiona metoda działa dla wersji ALE-L21C150B594? 

Witam. Nie zadziała, jak widać po postach wyżej. Żeby zadziałało to musisz zrobić rollback do Androida 5

22 godziny temu, Adam napisał:

Witam. Nie zadziała, jak widać po postach wyżej. Żeby zadziałało to musisz zrobić rollback do Androida 5

czy jest gdzieś jakaś skuteczna metoda jak to zrobić?

W sieci pewnie gdzieś jest jakieś rozwiązanie.Ja nie szukałem za mocno.Podejrzewam że do wykonania tej operacji potrzebny będzie root,a żeby to zrobić to  potrzebny kod do odblokowania bootloadera,a Huawei już nie udostępnia kodów .Pozostają płatne serwisy internetowe typu Funky Huawei lub DC Phoenix

1 godzinę temu, Adam napisał:

W sieci pewnie gdzieś jest jakieś rozwiązanie.Ja nie szukałem za mocno.Podejrzewam że do wykonania tej operacji potrzebny będzie root,a żeby to zrobić to  potrzebny kod do odblokowania bootloadera,a Huawei już nie udostępnia kodów .Pozostają płatne serwisy internetowe typu Funky Huawei lub DC Phoenix

root zrobić to nie problem, bootloader mam odblokowany, kod otrzymałem kilka miesięcy temu, sporo się naszukałem w necie i szczerze nie znalazłem nic