Skocz do zawartości
  • News

HUAWEI MATE 20 PRO Z EKRANOWYM PROBLEMEM | Nieplanowany test Huawei P20? | Nadchodzi Honor Watch | Składany smartfon od Huawei? | Huawei ogłosił nową wersję nakładki na Androida-EMUI 9 | HUAWEI MATE 20 PRO?? | Trzy nietypowe smartfony | Premiera telefonu Honor 10 | Huawei Mate 10 Lite otrzymuje Androida Oreo | Pierwszy na świecie samochód kierowany przez... smartfon | Premiera Huawei P20, cena, specyfikacja | Nadchodzi Huawei P20 LITE | Huawei P20 Lite, tak prawdopodobnie bedzie wyglądał | Dostaliście dziwnego SMS-a od Huawei?Nie ma powodów do paniki. | Huawei Smart Scale - test wagi z łącznością Bluetooth | Huawei szykuje testy Androida Oreo dla P10 | Pierwsza, inteligentna waga Huawei | Huawei MediaPad M3 Lite w pigułce. | Huawei Nova 3 - znamy wygląd i specyfikację | Od 2018 roku smartfony HUAWEI i HONOR będą miały w Europie dedykowany sklep z aplikacjami | Huawei wprowadza do Europy Honor 6A Pro | Pełnoekranowy Huawei Honor V10? | Huawei z działającym prototypem składanego smartfonu! | EMUI 8.0 trafi na smartfony Huaweia z serii Mate 9 i P10 | Huawei poszukuje betatesterów Androida Oreo dla Mate 9 | Huawei Mate 10 Pro w całej okazałości. | Huawei Mate 10 nie będzie “smartfonem” | Aplikacja Go Keyboard ma zaszytego w sobie wirusa!! | Huawei Mate 10 Lite?? To będzie „lajt” tylko z nazwy !! | “Bezramkowy” Huawei Mate 10 Pro | Huawei usunął ze swojej strony wszystkie obrazy systemu EMUI | BlueBorne | Huawei drugim największym producentem smartfonów na świecie | Huawei Mate 10 zadebiutuje 16 października w trzech wersjach | Pierwsze problemy z Android 8.0 Oreo | Kirin 970 - to pierwszy tak zaawansowany technologicznie i inteligentny procesor Huawei | HONOR JMM-AL1 ??? | Huawei Mate 10 czy już może Samsung ?? | Kiedy Android Oreo | 500+ w wykonaniu Huawei. | Ceny roamingu od 15 czerwca 2017 | Honor 8 Lite: specyfikacja, cena | Android 7.0 Nougat dla P9 Lite według Huawei ukaże się ... | Huawei P10 Lite dla Polaków w słabszej wersji | Huawei P10 Lite nadchodzi. W czym jest lepszy niż P9 Lite? | Ruszyła przed sprzedaż Huawei P10 z gratisami! | Huawei P10 i P10 Plus już oficjalnie - po premierze w Barcelonie | Transmisja na żywo z premiery Huawei P10 | Smartfony i inne urządzenia Huawei zostały wyróżnione | 360-STOPNIOWA KAMERKA POD MARKĄ HONOR |

• Ogłoszenia

• Lucky

UOKiK a wyginające się telefony P8 lite i P9 lite   09.02.2017

Jeżeli macie problem z wyginającym się telefonem Huawei P8 Lite lub Huawei P9 Lite zapraszamy do zapoznania się z tym tematem: http://fanclub.huaweipolska.pl/forum/temat/1792 na oficjalnym forum Huawei lub z tym http://supporthuawei.pl/topic/499-wyginanie-się-urządzenia-sprawa-do-uokik/#comment-2342 na naszym forum i przekazanie stosownych informacji na adres e-mail: adbucz00@gmail.com   Zapraszamy również do wątku z problemem : http://supporthuawei.pl/topic/499-wyginanie-si%C4%99-urz%C4%85dzenia-sprawa-do-uokik/#comment-2342

24 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Aby można było zrootować X2 konieczne jest odblokowanie bootloadera. Robi się to przez fastboot podając odpowiedni 16 cyfrowy kod. Ten kod można uzyskać od Huawei podając kilka danych swojego telefonu. Nie wiem jak ta sporawa wygląda w innych modelach, ale X2 to model na rynek chiński, dlatego po kod odblokowania trzeba zwracać się do samego źródła, czyli przez chińską stronę Huawei. Po zarejestrowaniu się na stronie konieczne jest 14 dniowe oczekiwanie z codziennym logowaniem się z telefonu na stronie co jest dośc uciążliwe i nie zawsze daje pożądany skutek.

Ale znaleziono prostszy sposób przy pomocy konta na Facebooku. Dla zainteresowanych podaję sposób postepowania:

• 1 Idź na Facebook i zarejestruj się. Jeśli masz już konto, idź dalej
    • 2  
    • 3 Kliknij na Unlock Bootloader
    • 4 Strona zaproponuje rejestrację, ale nie ma potrzeby tego robić, bo w takim przypadku konieczne będzie 14 dniowe oczekiwanie. Dlatego kliknij na dole w ikonę Facebooka, potwierdź kilka zgłoszeń i w końcu trafisz znowu na stronę główną.
    • 5 Wykonaj ponownie punkt 2 i 3, przejdziesz na stronę, gdzie należy podać następujące informacje:

Serial: - 
              Model: -
              IMEI1: - 
              Product ID: - 

To wszystko, kod odblokowania otrzymasz od razu i nie trzeba na nic czekać. Cała operacja zajmuje 5-10 minut

==============================
    ALTERANTYWNE METODY UZYSKANIA KODU ODBLOKOWANIA BOOTLOADERA

Jak odblokować bootloader w Twoim urządzeniu

Dokument utworzony przez użytkownika 

w 2016-06-15 z

Wszystkie urządzenia Honor aktualnie sa dostarczane z zablokowanym bootloaderem. Dopóki producent nie poda sposobu odblokowania, jesteśmy na to skazani – jednakże pomaga to utrzymać urządzenie w bezpieczeństwie i utrudnia wykradanie danych (proces pozbycia się blokady bootloadera czyści telefon ).

Są dwa sposoby na odblokowanie bootloadera telefonów Honor, co z kolei umożliwia instalowanie takich rzeczy jak niestandardowe recovery, niestandardowe kernele/ ROMy itp. Pierwszy z nich używa oficjalnej i darmowej metody Honor, a drugi korzysta z aplikacji spoza Honor i kosztuje € 4 euro, ale może być najszybszym rozwiązaniem, jeśli oficjalna metoda nie zadziała.

Metoda oficjalna

Aby odblokować bootloader w urządzeniu Honor przy pomocy metody oficjalnej, musisz wykonać następujące kroki:

1. Odwiedź  i utwórz nowe albo zaloguj się na istniejące konto Huawei.
    2. Po zalogowaniu, w formularzu podaj następujące dane:
      1. Model Twojego telefonu (np. PLK-L01 dla Honor 7)
      2. Numer seryjny Twojego telefonu (można znaleźć w Ustawienia -> Informacje o telefonie)
      3. Twoje IMEI1 (można znaleźć w Ustawienia -> Informacje o telefonie)
      4. Product ID Twojego telefonu (aby znaleźć, otwórz dialer i wybierz *#*#1357946#*#*)
      5. Kod captcha
    3. Naciśnij przycisk 'Submit'.
    4. W tym miejscu albo otrzymasz kod, albo informację w rodzaju: 'The Huawei ID used to apply for the unlock code has not been used on the device for more than 14 days.”  Jeśli pojawi się takie info, będziesz musiał użyć nieoficjalnej metody opisanej poniżej.

Teraz możesz odblokować bootloader:

1. Otwórz okno poleceń  w swoim PC. Musisz mieć wcześniej zainstalowane  'adb' i 'fastboot' z . (*Są prostsze metody, informacja na końcu tutoriala)
    2. Włącz w telefonie debugowanie USB:  kilkakrotne (5-7 razy) kliknij numer kompilacji w Ustawienia -> Informacje o telefonie, następnie wróć do menu Ustawień i otwórz menu Opcje programistyczne
    3. Włącz Debugowanie USB .
    4. Podłacz telefon do PC i zatwierdź komunikat bezpieczeństwa na ekranie urządzenia.
    5. W oknie poleceń Twojego PC wpisz (bez cudzysłowów)

'adb reboot bootloader'

Aby wejść w mod  fastboot.

1. W oknie poleceń Twojego PC wpisz (bez cudzysłowów)

'fastboot oem unlock [tupodaj16cyfrowykod]'

Oczywiście podajesz kod uzyskany od Huawei

1. TERAZ TWÓJ TELEFON WYKONA CZYSZCZENIE DANYCH!
    2. To wszystko!

1.jpg

Metoda nieoficjalna

Aby odblokować bootloader w urządzeniu Honor przy pomocy metody nieoficjalnej, jeśli na przykład otrzymałeś od Huawei błąd ‘14 dni, musisz wykonać następujące kroko:

1. Pobierz i zainstaluj w Windows aplikację  DC-unlocker z  .
    2. W swoim telefonie wpisz w dialerze  *#*#2846579#*#*. W aplikacji która się otworzy, wybierz  Project Menu -> Background settings -> USB ports settings -> Manufacturer Mode.
    3. Pobierz paczkę sterowników Huawei z  .
    4. Zainstaluj sterowniki Huawei przez rozpakowanie pobranego archiwyum i uruchomienia pliku 'DriverSetup'
    5. Po zainstalowaniu sterowników, podłącz swój telefon do PC. Po automatycznej instalacji sterowników w Managerze Urządzeń nie powinieneś mieć żadnych ‘Nieznanych urządzeń’.
    6. Uruchom pobrana poprzednio aplikację DC-unlocker.
    7. W oknie 'Select manufacturer'  wybierz  'Huawei Phones' a w oknie 'Select model' wybierz swój model telefonu (Huawei MediaPad X2).
    8. Naciśnij przycisk z lupą – aplikacja wyszuka Twój telefon. 
    9. Powinieneś zobaczyć obrazek taki, jak poniżej, z wyszukanym Twoim telefonemm. W tym momencie wybierz opcję 'Buy Credits' aby ustawić swoje konto w DC-Unlocker i zakupić 4 kredyty konieczne do uzyskania kodu (to będzie kosztować  €4). Możesz to zrobić także bezpośrednio na stronie DC-Unlocker .
    10. Po zakończeniu zakupu kredytów, kliknij na zakładkę  'Server' i podaj swoje świeżo uzyskane dane logowania do DC-unlocker-a. Nacisnij 'Check Login' dla zaakceptowania szczegółów  (jeśli serwer jest zajęty, trzeba będzie próbować kilka razy).
    11. Kliknij zakładkę 'Unlocking', a następnie kliknij 'Read Bootloader Code'. UWAGA!!! NIE klikaj w zakładkę 'Unlock'. I znowu, jeśli serwer jest zajęty, musisz próbować kilka razy. Na białym polu aplikacji pojawi się teraz Twój kod odblokowania bootloader. Na wszelki wypadek zrób zrzut ekranu!

2.jpg   3.jpg

Teraz możesz odblokować bootloader:

1. Otwórz okno poleceń  w swoim PC. Musisz mieć wcześniej zainstalowane  'adb' i 'fastboot' z . (* Są prostsze metody, informacja na końcu tutoriala)
    2. Włącz w telefonie debugowanie USB:  kilkakrotne (5-7 razy) kliknij numer kompilacji w Ustawienia -> Informacje o telefonie, następnie wróć do menu Ustawień i otwórz menu Opcje programistyczne
    3. Włącz Debugowanie USB .
    4. Podłacz telefon do PC i zatwierdź komunikat bezpieczeństwa na ekranie urządzenia.
    5. W oknie poleceń Twojego PC wpisz (bez cudzysłowów)

'adb reboot bootloader'

Aby wejść w mod  fastboot.

1. W oknie poleceń Twojego PC wpisz (bez cudzysłowów)

'fastboot oem unlock [tupodaj16cyfrowykod]'

Oczywiście podajesz kod uzyskany od Huawei

1. TERAZ TWÓJ TELEFON WYKONA CZYSZCZENIE DANYCH!
    2. To wszystko!

==========================================================

* Najłatwiejszym sposobem na adb i fastboot w komputerze jest pobranie i zainstalowanie aplikacji

.  Na forum XDA Devekopers znajduje się

Pobieranie dla Windows 32 i 64 bit:

Uwaga: SupportHuawei.pl nie bierze odpowiedzialności za jakiejkolwiek szkody powstałe na skutek zastosowania informacji  z tego poradnika. Wszystko to robisz na swoje własne ryzyko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć,

dzięki za rozmowę.

Niestety tak już się nie da. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To tez cenna informacja - rozumiem, że próbowałeś. Za to jeśli znasz inny sposób, podziel się z nami tą wiedzą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zarejestrowałem sie na stronie Huawei, przez FB się nie dało. Jak wszystkim wyskakuje magiczne 14 dni, poczytałem trochę na zagranicznych forach i okazuje się że te 14 dni to logowania do Hiapp przez 14 dni  podrząd.

Ale coś słabo to działa, miłaem w sobie dużo cierpliwości i tak robiłem. Jak się domyślacie nic to nie dało. Napisałem wiadomość na FB do Huaweia i czekam.

Czy się uda zobaczymy, dzis ponawiam pytanie, maila z prośba wysłałem 16.12.

odblokowanie.JPG

Edytowane przez warmik

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witaj warnik,

Próbuję zmienić kilka kwestii z Huawei więc kolejny temat który trzeba z nimi poruszyć, to własnie kwestie odblokowywania bootloadera bo to jakieś jajca, odblokowanie bootloadera nie powinno mieć nic wspólnego z utratą gwarancji bo nie jest to równoznaczne z grzebaniem w systemie a jedynie opcją umożliwiającą dostęp do katalogu root, wgrywaniem oryginalnego oprogramowania i nie mam pojęcia po jaką cholerę Huawei to blokuje a później ma masę roboty z odblokowywaniem, to jakaś chora akcja. Napiszę, podyskutuje z nimi i zobaczymy czy da się coś zmienić, może chociaż Polski oddział utworzy taka opcję ażeby wyjść do klienta, wcale nie muszą czekać na cud a mogę wykazać się inwencją twórczą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem za!! W końcu zainstalowałbym AM :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obawiam się, że odpięcie utraty gwarancji od faktu odblokowania bootloadera to zupełnie inna liga... I jestem przekonany, że żadne protesty nie pomogą, jesli taka jest polityka Firmy. A raczej wygląda na to, że jest...  Możemy sobie argumentować Ad Mortum Defecatum...

A pro po odblokowania bootloadera - jedyny znany mi GWARANTOWANY sposób to użycie płatnej usługi która kosztuje 4 euro i nie trzeba na nic czekać. Każdy inny sposób albo działa, albo nie... Ale tutaj chyba pomogłyby rozmowy z naszym polskim oddziałem Huawei na temat  udostępniania kodu odblokowania, niezależnie od tego czy będzie to  traktowane jako utrata gwarancjim czy nie. W końcu są tacy którzy bardziej cenią swobodę użytkowania fona niż nawet gwarancję.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest, po rozmowie na czacie i przypomnienie o własnym mailu z prośbą o kod, konsultant mi go podał. Po około 2 godzinach dostałem maila z kodem. Wieczorem zabieram się za odblokowanie.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Brawo kolego czyli są postępy i Polski oddział jest reformowalny. Ok, po spotkaniu w styczniu w siedzibie firmy, zobaczymy co możemy my jako użytkownicy osiągnąć wspólnie z Huawei, mam nadzieję, że jednak znajdziemy wspólną drogę do pozytywnego kreowania wizerunku Huawei :D.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiem skąd inąd, że np. rosyjski oddział Huawei także dostarcza kody odblokowania na telefon. Ale tylko do wersji oficjalnie rozprowadzanych w Rosji, czyli w moim przypadku nie dla GEM-703...  Jeśli nasz oddział też będzie tak chętny do współpracy, to będzie dobrze...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No tak ale o tym możemy napisać po spotkaniu z Huawei :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To prawda. Będzie to jeden z tematów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok, Trurl3 - mamy problem. Przekopałem trochę neta i mam  zawrót w głowie, jak odblokować bootloadera.

Poproszę o info jak mam to zrobić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok, odblokowany :).

( Chciałem edytować post 13 ale nie mogę. )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest ustawiony czas na edycję z prostego powodu, jak coś do głowy wpadnie użytkownikowi, kasuje posty i cała reszta jest już nic nie warta :-). Wszyscy tak robią, nie przejmuj się :-). Widzę, że jesteś fanem tablecików więc może dołączysz do Trurl3  i będziesz tworzył z nami ?. Stasiu się ucieszy bo to total fan tabów i ja też bo potrzebujemy mądre głowy do pomocy w poszczególnych działach, dopiero zaczynamy kariere :-). Pomyśl.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

24 minuty temu, warmik napisał:

Ok, odblokowany :).

( Chciałem edytować post 13 ale nie mogę. )

Fajnie by było jak byś podzielił się z wszystkimi w jaki sposób to zrobiłeś.

Skoro są problemy to warto znać sposób sprawdzony :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dnia 29.12.2016 o 20:00, Dychowski napisał:

Widzę, że jesteś fanem tablecików więc może dołączysz do Trurl3  i będziesz tworzył z nami ?. Stasiu się ucieszy bo to total fan tabów i ja też bo potrzebujemy mądre głowy do pomocy w poszczególnych działach, dopiero zaczynamy kariere :-). Pomyśl.

Dzięki za łatkę :), ale nim nie jestem. oczywiście w miarę moich możliwości będę pomagał Stasiowi. X2 chcę poznać do bólu. 

Dnia 29.12.2016 o 20:12, Lucky napisał:

Fajnie by było jak byś podzielił się z wszystkimi w jaki sposób to zrobiłeś.

Skoro są problemy to warto znać sposób sprawdzony :)

Ok, dziś napiszę jak to zrobiłem.

Jak obiecałem tak powiem jak odblokowałem u siebie bootloadera.

1. trzeba ściągnąć  

teraz się to nazywa Android Studio

2. musimy mieć zainstalowaną 

ja mam   Java SE Development Kit 8u112 dla systemu  x64

3. konfigurujemy SDK 

4, ściągamy 

i instalujemy.

Ok mamy już wszystko po instalowane i  skonfigurowane (zakładam że macie również zainstalowane HiSuite - daje nam wszystkie sterowniki)  , teraz:

1. wyłaczamy telefon

2.odpalamy program Minimal ADB itd z menu start ->programy - otwiera nam się ono poleceń

3.wprowadzamy telefon w stan Fastboot - jak - przyciskamy klawisz głośności na ściszanie (sam klawisz głośności) i podpinamy telefon do kmputera trzymając cały czas 

klawisz głośności na ściszanie. Po około 4-8 s pojawi nam sie okno w trybie Fastboot.

4.w już otwartym oknie na komputerze   

Przechwytywanie.PNG

wpisujemy  fastboot oem unlock 123456789 w miejsce 123456789 kod do odblokowanie bootloadra otrzymany z Huawei i Enter

telefon lekko przygaśnie i odblokowane.

Wyłaczamy telefon trzymając power przez około 4-8s.

Cieszymy sie odblkowanym bootloaderem.

Ja tak odblokowałem swojego X2 z EMUI 4 z kompilacją B212 Android 6.

Pozdrawiam

K

Edytowane przez warmik
    • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

BRAWO!!

Domyślam się, że kod do odblokowania dostałeś od huawei po kontakcie mailowym z serwisem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1 minutę temu, Lucky napisał:

BRAWO!!

Domyślam się, że kod do odblokowania dostałeś od huawei po kontakcie mailowym z serwisem?

Pierwsze to wiadomośc na FB post 4, potem mail, a 10 dniach rozmowa na czacie i kod dostałem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to drzwi otwarte... Co teraz? Root?

Z tego co wiem, w Androidzie 6 musisz użyć metody systemless.

Dla zrootowania tej wersji Androida zainstaluj TWRP 3.02 i uruchom mod ‘TWRP terminal’ w zakładce Advanced.

Tam napisz:

echo SYSTEMLESS=true>>/data/.supersu

i naciśnij enter

Następnie najpierw zainstaluj wersję Supersu 2.57 do flashowania przez TWRP (plik .zip), a potem Supersu.app np.  z Play Store. Jeśli zostaniesz poproszony o aktualizację binary, wybierz ‘normalny’ sposób aktualizacji.

Gdybyś zainstalował modowany ROM od @ajsmsg87 (XDA Developers forum) , to systemless root jest już wbudowany w ten ROM, jednak wymaga także TWRP dla Androida 6.0 (tzn. wersji 3.02).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

witam panowie nie moge sie zarejestrowac na stronie huawei aby otrzymac kod odblokowujacy bootloadera  ( nie przychodzi mi email na skrzynke pocztowa z kodem).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@karpik572 Czytałeś cały temat? Chyba nie.

Strona z postu pierwszego nie działa.

Chcąc uzyskać kod odblokowujący wyślij prośbę o taki kod pod adres mailowy - mobile@huawei.com

W wiadomości zawrzyj:

- numer(y) IMEI swojego urządzenia,

- numer seryjny,

- ProductID

Jeżeli kod nie przyjdzie na twoją skrzynkę pocztową w ciągu 7 lub 14 dni, wejdź do aplikacji "HiCare" i w zakładkę "Czat na żywo" lub "Usługi Online".

Tam spytaj się konsultanta kiedy kod zostanie do Ciebie wysłany, odpowiadając na jego pytania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obawiam się że Huawei zupełnie zaprzestało serwisu kodów odblokowujących bootloadera. 

Proszę o ew. aktualizację pierwszego posta. Oto co otrzymałem na mejla:

Thank you for contacting us, in order to ensure better user experience, we have fully stop the boot loader unlock code service on 25th July’18  and the same date is already mentioned on our Official  EMUI website.

We apologies for the inconvenience caused. Please stay tuned on our official pages for latest updates.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak było o tym głośno jakiś czas temu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta